Účet CPIV
Získejte certifikát inkluzívní školy
„Jak si na škole pomáháme“ aneb „Děti kreslí děti“
Zúčastněné školy: ZŠ a MŠ Ostravská, Český Těšín ... ZŠ a MŠ P. Bezruče, Třinec ... ZŠ Petlérská, Klášterec nad Ohří ... ZŠ Mládežnická, Litvínov-Hamr ... ZŠ Dubá ... ZŠ Nová, Ústí nad Labem-Střekov ... ZŠ Máchovo náměstí, Děčín ... ZŠ Nový Bor-Arnultovice ... MŠ Chodová Planá ... MŠ Vrčeň
Workshop pro rodiče a děti
Napsal uživatel Karviná   

Dne 23. 9. 2010 se na ZŠ Slovenská v Karviné- Hranicích konal workshop pro rodiče a děti prvních a druhých tříd ze sociokulturně znevýhodněných rodin. Aktivita připravená pracovníky CPIV Karviná byla zaměřena na efektivní domácí přípravu dětí do školy a na podporu školní úspěšnosti dětí ze strany rodičů. Celý workshop byl rozdělen na dvě části, z nichž první část byla věnována pouze rodičům a druhá část se nesla ve znamení společné práce rodičů s dětmi.
V první části přiblížila speciální pedagožka Mgr. Jana Holá rodičům nenucenou a přirozenou formou správný způsob domácí přípravy dětí do školy, zmínila nejčastější chyby při přípravě a uvedla efektivní formy podpory dětí při vypracovávání domácích úloh. Rodičům byl mimo jiné nastíněn i vhodný model přístupu ke vzdělávání jejich dětí, který vede ke kladnému vztahu ke vzdělání a k podpoře školní úspěšnosti dětí. Rodiče obdrželi metodický materiál se základními pokyny k této problematice.
Druhá část byla zaměřena na konkrétní ukázky práce s dětmi. Rodiče si pod vedením pracovníků CPIV Karviná mohli vyzkoušet společnou práci s dětmi zaměřenou na rozvoj kognitivních funkcí formou zábavných herních činností. V závěru setkání byly rodičům a dětem předvedeny možnosti her a práce s pexesem, které si pak mohli všichni vyzkoušet.  

                                                                                                            Jiří Byčkov, koordinátor CPIV Karviná

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (P1030213.JPG)P1030213.JPG[ ]1277 Kb
Stáhnout tento soubor (P1030214.JPG)P1030214.JPG[ ]3472 Kb
Stáhnout tento soubor (P1030215.JPG)P1030215.JPG[ ]3451 Kb
 
Logo Evropský sociální fond Logo Evropská unie Logo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Logo Vzdělávání pro konkurenceschopnost

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky


MyMaemo.eu
Seriál web